Се што ви треба за подготвка на овој здрав намаз се јаткасти плодови по избор, ванила и цимет за арома, засладувач и малку сол.

И одличен блендер!

Јатките прво испечете ги, а потоа ставете ги во блендер во следниве комбинации:

  • индиски ореви + ванила
  • бадеми + цимет
  • ореви + јаворов сируп
  • кикирики + сол

Ако повеќе го сакате вкусот на чоко-лешник, пробајте го Здравиот Нутела Крем!

Намачкајте на интегрален леб и уживајте!
Внимателно, ова е сепак висококалоричен десерт.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *