Тајната на Азиската убавина-Гоџи

Подмладувачкиот крем за лице “Гоџи“ има уникатен протеинско-полисахариден комплекс, комплекс од антиоксиданти кои што ги заштитува клетките од предвремено стареење.

Овошјето Гоџи ја подобрува природната заштита на кожата, ја навлажнува и тонизира, ги зајакнува контурите на лицето, ја прави кожата мазна и мека на допир.  Природните состојки на овој производ го враќаат природниот баланс на кожата и брчките повеќе не постојат.
Активни состојки:
● Овошје гоџи бери. Има уникатен биохемиски состав.
Еден мал плод содржи:
– 21 минерали: фосфор, железо, јод, селен и други;
– 22 микроелементи;
– 19 аминокиселини;
– Витамини A, E и C;
– незаситени масни киселини;
– уникатен протеинополизахариден комплекс LbGp4 најважната состојка која работи на принципот на пробиотиците, го зајакнува имунолошкиот систем на кожата и ја зголемува нејзината отпорност кон надворешни фактори.

Пробиотиците се храна за корисната микрофлора, супстанци кои го стимулираат нејзиниот раст и енергична активност. Нашата кожата, како и целиот организам има потреба од здрава микрофлора. Но, под влијание на животната средина, таа е напаѓана со штетни материи и предвремено се појавуваат брчки, почнува да се лупи, може да има и други проблеми.
Пребиотиците помагаат да се одржува нормална микрофлора на кожата! Тие придонесуваат за обновата и растот на корисните микроорганизми, го намалува бројот на патогени. Гоџи Бери, работи на принцип на пробиотиците, придонесува за зголемување на заштитната функција на кожата, нејзината отпорност на стрес, внимателно се грижи за неа – ја прави здрава со сјајен изглед. Отстранува црвенило, намалува воспаленија и иритации. Комплексот од антиоксиданси, влегува во составот на овој уникатен плод, ги штити клетките од предвремено стареење.

● Сол на хиалуронска киселина – ја заситува кожата со влага, создава на нејзината површина невидлива бариера која спречува испарувањето на влагата и дехидрација на подлбоките слоеви.

● Трехалоза – е растителен полисахарид кој помага за задржување на влагата во кожата и мазнење на брчките. Ја омекнува кожата и ја прави поеластична.
Начин на употреба: Нанесете мала количина од кремот со внимателни кружни движења врз претходно исчистената кожа на лицето и вратот, исклучувајќи го пределот околу очите. Се препорачува за употреба како ноќен крем.

Дополнителни информации: Со векови, азиските жени се познати по својата беспрекорна сјајна кожа. Понежната половина во останатиот дел на светот се прашува како ориенталните убавици успеваат да го одржуваат совршениот природен тон на кожата. Чудо или генетски наследство? Не, воопшто! Се е во одговорното однос за грижата на лицето и внимателен избор на производите, што е издигнато на ниво на култ.

Денес, компанијата TianDe обезбедува таква можност на жените ширум светот, проширувајќи ја производната линија на серијата ASIAN BEAUTY, основана во согласност на најдобрите традиции на источната козметологија!

 

Иформации и нарачки на 071/375-868

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *