Здрав оброк: Палента на медитерански начин

Палента или качамак се подготвува од пченкарно брашно или гриз, не содржи глутен, а е доста хранлив оброк. Погоден за појадок

Read more

Печен карфиол со куркума

Карфиолот припаѓа на групата зелки, изобилува со витамин Ц, а содржи и витамин К и неколку витамини од Б комплексот.

Read more