Сладолед со 4 различни вкусови, а само 1 состојка!

Сонувате за кремаст сладолед, лесен за подготовка, со едноставни состојки, а воедно и  ЗДРАВ? Уште да доаѓа  во различни вкусови,

Read more

Рецепт со кој ќе ја засакате овесната каша!

Честопати во пракса се среќавам со луѓе кои имаат одбивост кон овесните снегулки и нивно конзумирање. Но, овесот е инзвонредно

Read more

Здрава пита со јапонски јаболка (ВИДЕО)

Наместо десерти преполни со вештачки шеќери, за новогодишните празници ви предлагаме да ја припремите оваа брза и здрава пита и

Read more