Лекарско одобрение за убавина!

Дали ги следите модните викенди, ревии и настани поврзани со модата? Ги читате ли модните списанија, кои се преполни со

Read more

Маслинки – медитеранската тајна на здравјето

Дали сте забележале како повеќето препарати за убавина и здравје се на основа на маслинки и маслиново масло? Маслиновото масло

Read more

Залак по залак ….. Се изедовме ли живи?

7 од 10 луѓе во Америка умираат од хронични болести. 1600 годишно од канцер. СИТЕ ИМАМЕ ЗДРАВСТВЕНИ ПРОБЛЕМИ! Можеме да

Read more

Сладолед со 4 различни вкусови, а само 1 состојка!

Сонувате за кремаст сладолед, лесен за подготовка, со едноставни состојки, а воедно и  ЗДРАВ? Уште да доаѓа  во различни вкусови,

Read more

Авокадо песто (ВИДЕО)

Обожавате намази на топол леб? Доколку ви здосади од традиционалните македонски намази, пробајте го овој исклучително вкусен и здрав намаз

Read more