Путер од јаткасти плодови – здрав и лесен за приготовка!

Се што ви треба за подготвка на овој здрав намаз се јаткасти плодови по избор, ванила и цимет за арома,

Read more

Здрав оброк: Палента на медитерански начин

Палента или качамак се подготвува од пченкарно брашно или гриз, не содржи глутен, а е доста хранлив оброк. Погоден за појадок

Read more